logo

Kontenery socjalne

kalafior Rodzaje kontenerów 2 czerwca 2023 0
post-image

Kontenery socjalne to konstrukcje oparte na projekcie kontenerów morskich. Ich przeznaczeniem jest zaspokojenie wszelkich potrzeb bytowych użytkowników: mieszkalnych, sanitarnych i gastronomicznych. Koszt inwestycji w zaplecze stworzone z kontenerów jest o wiele niższy niż tradycyjne budownictwo. Jakie inne zalety oferują kontenery socjalne?

Wymiary kontenerów socjalnych

Kontenery socjalne najczęściej dostępne są w rozmiarze 6,05 m x 2,44 m x 2,79 m. Powierzchnia użytkowa pojedynczej sztuki wynosi ok. 14 m2. Większe powierzchnie uzyskuje się poprzez łączenie w zestawy –  wzdłuż dłuższej ściany. Konstrukcja kontenerów pozwala na ich ułożenie w stosy. Wówczas należy umocować jeszcze schody i rampę umożliwiającą dostęp do wyżej położonych kontenerów.

Kontenery produkowane są w oparciu o stalową ramę. Rodzaj użytych materiałów został przewidziany do użytkowania zewnętrznego. Kontenery mobilne można jednak bez problemu ustawić w pomieszczeniach, na przykład w dużej hali produkcyjnej.

W kontenerach o przeznaczeniu socjalnym istotnym parametrem jest odporność na wilgoć i zabrudzenia. Z tego względu na ścianach wewnętrznych najczęściej używana jest gładka ocynkowana blacha. Jest ona łatwo zmywalna i odporna na brud. Na podłodze stosuje się specjalny rodzaj wykładzin przemysłowych. Jako warstwę izolacyjną producenci oferują styropian lub poliuretan o różnych grubościach.

Kontenery socjalne na budowach

Kontenery socjalne na budowach pozwalają stworzyć komfortowe moduły noclegowe. Takie zestawy zapewniają pomieszczenia mieszkalne, ale również sanitariaty wyposażone w kabiny prysznicowe, umywalki i wc oraz kuchnie ze zlewem połączone z jadalnią.

Olbrzymią zaletą kontenerów socjalnych jest ich mobilność. Jeśli kontenery używane są na placach budowy jako zaplecze dla pracowników, to za każdym razem istnieje możliwość przeniesienia ich na nowe miejsce. W porównaniu do rezerwowania noclegów pracowniczych jest to wygodne i ekonomiczne. Kontenery można postawić bezpośrednio przy budowie i nie organizować dodatkowo dojazdów pracowników na miejsce. 

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest uniwersalność kontenerów. Można je wyposażyć w odpowiednie instalacje i izolację, by spełniały funkcje mieszkalne i sanitarne oraz zapewniały optymalny komfort.

Kontenery jako szatnie

We wszelkich lokalizacjach, w których występuje zapotrzebowanie na szatnie dla pracowników, sprawdzą się odpowiednio przystosowane kontenery socjalne. W zależności od potrzeb można je wyposażyć w szafki BHP, instalację elektryczną, okna, drzwi, krzesła i stoliki. Ściany wewnętrzne wykonane są ze specjalnych materiałów odpornych na wilgoć. W kontenerach szatniowych na podłodze stosuje się wykładzinę PCV o klasie ścieralności przeznaczonej do intensywnie użytkowanych pomieszczeń przemysłowych. 

Zapotrzebowanie szatniowe może być zapewnione w stosunkowo krótkim czasie. Modularny system pozwala na zaprojektowanie dowolnego układu pomieszczeń oraz bezproblemową rozbudowę. Konfiguracja kontenerów umożliwia uwzględnienie specjalnych potrzeb, takich jak szatnie przepustowe lub szatnie z podziałem na płeć. Zamówione zaplecze przeniesiesz bez problemu w inne miejsce. 

Szatnie przepustowe to układ pomieszczeń zapewniający ruch z szatni czystej do brudnej i na odwrót wyłącznie poprzez sanitariaty z natryskami. Za pomocą połączonych kontenerów bez problemu można uzyskać wymagany przepisami zespół sanitarny. Konieczne jest podłączenie do wody. Moduł z sanitariatami wyposażony musi być w prysznice, kabiny wc i umywalki. Ciepła woda podgrzewana jest w bojlerze. Ogrzewanie zapewniają grzejniki elektryczne.

Kontenery przy obiektach sportowych

Orliki, gminne boiska i inne obiekty sportowe wymagają chociażby minimalnego zaplecza socjalnego. W porównaniu do tradycyjnej zabudowy, koszt kontenerów socjalnych jest dużo niższy, a pozwala zapewnić odpowiednie warunki dla sportowców. Układ kontenerów może tworzyć przestrzeń obejmującą sanitariaty z prysznicami, umywalkami i wc, szatnie dla drużyn sportowych, kantorek do przechowywania sprzętu oraz pomieszczenie dla trenerów. Taki zestaw musi mieć oczywiście dostęp do wody oraz odpowiednie instalacje elektryczne – do podłączenia prądu i oświetlenia. 

Odpowiednio wyposażone kontenery socjalne pozwalają zaspokoić wszystkie potrzeby użytkowników. Wysoka jakość wykonania i rodzaj użytych materiałów gwarantują bezproblemowe użytkowanie w każdych warunkach pogodowych. Trwałość konstrukcji, a jednocześnie jej mobilność, to niebagatelne zalety używania tego rodzaju kontenerów.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Kontener

Kontenery sanitarne

2 czerwca, 2023
transport kontenera ciężarówką

Kontenery transportowe

Wyświetlenia: 139

Zgłębiaj swoją wiedzę o branży kontenerów

Na bieżąco poznawaj ciekawostki, sprawdzaj nasz poradnik oraz aktualną specjalistyczną wiedzę. Nasz portal wciąż się rozwija, rozrasta o nowe działy oraz artykuły – nie możesz tego przegapić. Poznaj świat kontenerów w całej okazałości!