logo

Kontenery magazynowe

kalafior Rodzaje kontenerów 2 czerwca 2023 0
post-image

Kontenery magazynowe służą do przechowywania towarów, produktów i sprzętu. Rozwiązują problem braku powierzchni magazynowej. Można je stawiać na zewnątrz i wewnątrz budynków. Gwarantują zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi, kradzieżą i szkodnikami.

Parametry kontenerów magazynowych

Kontenery produkowane są z odpowiedniego rodzaju blachy. Podstawą budowy jest rama kontenerowa. Kontenery magazynowe, w przeciwieństwie do biurowych, nie posiadają izolacji.

Wymiary kontenerów magazynowych najczęściej spotykanych:

Rodzaj kontenera magazynowego

długość

szerokość

wysokość

6’

1,98 m 1,97 m

1,91 m

8’

2,44 m 2,20 m

2,26 m

9’

2,93 m 2,20 m

2,26 m

10’

2,99 m 2,43 m

2,60 m

15’

4,55 m 2,20 m

2,26 m

20’ 6,05 m 2,44 m

2,60 m

Konstrukcja kontenerów sprawia, że są one wyjątkowo wytrzymałe. Muszą być odporne na częste przeładunki i transport. Zaprojektowane zostały do eksploatacji w trudnych warunkach atmosferycznych. Funkcjonalność kontenerów pozwala na dostosowanie ich do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.

Zastosowania kontenerów magazynowych

Ze względu na wytrzymałą konstrukcję i uniwersalny rozmiar, kontenery magazynowe używane są najczęściej jako dodatkowa powierzchnia magazynowa. Ich największą zaletą jest natychmiastowa możliwość użytkowania. Są dostarczane w stanie pozwalającym na szybki montaż nawet przez niedoświadczonych użytkowników. Producenci kontenerów zapewniają, że nie są wymagane ani narzędzia ani nawet instrukcja. Warto jednak zaznaczyć, że jedna osoba sobie z tym nie poradzi i potrzeba przynajmniej dwóch pracowników do prawidłowego montażu.

Kontenery magazynowe sprzedaż i wynajemKontenery magazynowe można ze sobą łączyć i w ten sposób powiększać przestrzeń magazynową w szybki sposób.

Kontenery magazynowe – nowe czy używane?

Zaletą nowych kontenerów magazynowych jest ich idealny stan. Mogą być również indywidualnie modyfikowane, aby spełniały wymagania zamawiającego. Ten rodzaj kontenerów, dostępny jest w różnych rozmiarach i kolorach. 

Natomiast jeśli chodzi o kontenery używane, to za największą zaletę uważa się ich koszt, znacznie niższy niż w przypadku zamówienia nowych skrzyni. Ważne jest jednak dokładne sprawdzenie oferty sprzedaży. Trzeba upewnić się, że nie ma widocznej rdzy, luk, pęknięć czy prześwitów. Dobrze jest ustalić datę produkcji i dotychczasowy czas użytkowania kontenera.

Warto zaznaczyć, że nawet używane kontenery są w stanie sprostać wymaganiom użytkowników. Ze względu na materiały, które wykorzystuje się do ich produkcji, są to wytrzymałe konstrukcje i nie powinny tracić znacząco na jakości. 

Kontenery magazynoweGłówną zaletą kontenerów, zarówno nowych, jak i używanych, jest ich funkcjonalność. Mogą być łączone i ustawiane w stosy, co pozwala zwiększyć powierzchnię magazynowania w dowolnym momencie. Kontenery można również dodatkowo wyposażyć i zmodyfikować. To pozwala na dobranie optymalnych parametrów pod względem przechowywanych przedmiotów.

Dodatkowe opcje wyposażenia kontenerów magazynowych

Kontenery magazynowe przeznaczone są przede wszystkim jako dodatkowe miejsce na składowanie produktów lub materiałów. Stanowią również bazę dla kontenerów specjalistycznych. W tym przypadku pojawia się konieczność wyposażenia ich w rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb. Firmy dostarczające kontenery magazynowe oferują między innymi:

  • Zabezpieczenia antywłamaniowe – ochrona kłódki przed włamaniem, zwiększa bezpieczeństwo przechowywanej zawartości.
  • Dodatkowe otwory – wstawienie okien i drzwi, możliwość umocowania krat w oknach.
  • Lakierowanie – podnosi odporność na rdzę i promieniowanie słoneczne, a także poprawia efekt wizualny magazynu. Istnieje możliwość dopasowania kolorów do barw danej firmy.
  • System regałów – pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej. Regały mogą być zamontowane w zamówionym kontenerze lub dokupione osobno z przeznaczeniem do samodzielnego montażu.
  • Branding – czyli oklejenie materiałami zgodnymi z estetyką zamawiającej firmy. Możliwość naniesienia napisów, logo i innych informacji uatrakcyjniających kontener.
  • Instalacja elektryczna – kontener można dodatkowo wyposażyć w układ elektryczny, w tym dostosowany do pomieszczeń wilgotnych, skrzynkę bezpiecznikową, lampy i włączniki światła.
  • Podłoga – z drewna lub ze sklejki, odporna na wilgoć i szkodniki.

Kontenery magazynowe sprzedaż i wynajemGdy następuje zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową można wybrać dwie opcje. Skorzystać z usług firmy budowlanej i postawić nowe powierzchnie lub zamówić kontenery magazynowe. To drugie rozwiązanie pozwala uniknąć brudnych i długotrwałych prac. Dostarczone kontenery są od razu gotowe do użytku. Zapewniają ochronę sprzętu i towarów przed warunkami atmosferycznymi i kradzieżą. To niskokosztowe rozwiązanie dla zakładów, na placach budowy, w branży eventowej i handlowej.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Kontenery chlodnicze

Kontenery chłodnicze

2 czerwca, 2023
Transport morski kontenerów

Kontenery morskie

Wyświetlenia: 49

Zgłębiaj swoją wiedzę o branży kontenerów

Na bieżąco poznawaj ciekawostki, sprawdzaj nasz poradnik oraz aktualną specjalistyczną wiedzę. Nasz portal wciąż się rozwija, rozrasta o nowe działy oraz artykuły – nie możesz tego przegapić. Poznaj świat kontenerów w całej okazałości!