logo

Kontenery sanitarne

kalafior Rodzaje kontenerów 2 czerwca 2023 0
post-image

Kontenery sanitarne używane są w przypadku konieczności zapewniania tymczasowego zaplecza sanitarnego, na przykład na placach budów lub koncertach. Posiadają kompletną instalację wodną oraz kanalizację. Kontenery sanitarne wyposaża się w umywalki, wc, pisuary, prysznice, podgrzewacze ciepłej wody i grzejniki. Podstawową funkcją kontenerów sanitarnych jest zapewnienie łazienki dla pracowników i gości.

Parametry kontenerów sanitarnych

Kontenery sanitarne najczęściej oferowane są w rozmiarze 6 m x 2,44 m i wysokości 2,8 m. Przy tych wymiarach powierzchnia użytkowa wynosi 13 m2. Każda sztuka stanowi samodzielną i kompletną jednostkę. Można je również zestawiać w moduły, gdy liczba przewidywanych użytkowników jest większa.

Producenci kontenerów sanitarnych ofertują standardowy układ wyposażenia, który jest najbardziej funkcjonalny i ergonomiczny. Zawsze jednak istnieje możliwość pewnej modyfikacji, w zależności od potrzeb zamawiającego oraz konstrukcji ramy. Przy przykładowym ustawieniu jeden kontener sanitarny posiada dwie kabiny wc, pisuar, cztery umywalki i dwa prysznice.

Kolor ramy kontenera oraz ścian może być dowolny, wybrany przez Klienta. Istnieje możliwość lakierowania w każdej barwie z palety RAL.

Wyposażenie kontenerów sanitarnych

Najczęstszą modyfikacją kontenerów o przeznaczeniu sanitarnym jest zamontowanie okien oraz instalacji elektrycznej. Dodatkowo montuje się grzejniki elektryczne naścienne oraz elektryczny podgrzewacz wody. Można również doposażyć kontener w układ klimatyzacji. Ponieważ nie ma dwóch takich samych placów budowy, to kontenery można dopasować pod konkretne potrzeby.

Standardowo każdy kontener sanitarny posiada zestaw umywalek, kabiny wc i pisuar. Niektóre oferują możliwość wzięcia natrysku. Dodatkowym elementem kontenerów sanitarnych jest zbiornik na nieczystości. Jego zamówienie umożliwia ustawienie kontenera w lokalizacjach bez dostępu do kanalizacji.

Zalety kontenerowego zaplecza

Zapewnienie potrzeb sanitarnych za pomocą jednego lub kilku kontenerów oznacza łatwe dostosowanie do przewidywanej liczby użytkowników i ich potrzeb. Co więcej, w każdej chwili moduły można rozbudować o kolejny moduł. Istnieje możliwość ich łączenia wzdłuż dłuższej ściany oraz ułożenia jednego na drugim (maksymalna wysokość konstrukcji to trzy kontenery). Kabiny wc, prysznice i umywalki można zaplanować w wymaganej ilości i w optymalnym układzie. Możliwości konfiguracji są uniwersalne. Dzięki temu gwarantują zapewnienie potrzeb higienicznych w każdym miejscu, na przykład na placach budowy. Kontener jest przystosowany do użytkowania w każdych warunkach atmosferycznych i ustawienia w dowolnym terenie. 

Kontenery sanitarne mogą być podłączone do istniejącej sieci wodno-kanalizacyjnej. W przypadkach lokalizacji pozbawionych dostępu do wody i odprowadzania ścieków istnieje możliwość zamówienia dodatkowych zbiorników: na wodę razem z pompą oraz na fekalia wraz z szejkerem.

Kontenery sanitarne na imprezach

Myśląc o kontenerach sanitarnych najczęściej przewiduje się ich użytkowanie podczas budowy lub inwestycjach drogowych. Tymczasem kontenery mobilne jako rozwiązanie dla branży eventowej sprawdzą się idealnie -m. in. podczas festiwali i imprez plenerowych. Są świetną alternatywą dla popularnych toalet przenośnych typu toi toi. Ich zaletą jest możliwość zapewnienia umywalek oprócz zestawu kabin wc. Dodatkowo na rynku dostępne są kontenery przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – wyposażone są one w specjalne uchwyty i podjazdy.

Kontenerowe zaplecze sanitarne sprawdzi się również w sekcji dla artystów i organizatorów. W ich przypadku komfort zapewnia możliwość wzięcia prysznica. Zaplecze kontenerowe to większa wygoda użytkowania a także spełnienie najsurowszych norm jakości i higieny.

Kontaktując się z dostawcą kontenerów, czy to w sprawie ich kupna czy wynajmu, otrzymasz również doradztwo w kwestiach technicznych. Doświadczeni pracownicy podpowiedzą ile toalet jest potrzebnych na budowie czy imprezie. Zaproponują dodatkowe wyposażenie, o ile jest ono uzasadnione w konkretnym przypadku.

Kontenery sanitarne są niezastąpione przy pracach budowlanych lub jako elementy modułowych układów kontenerów socjalnych. Możliwość zaplanowania dowolnego rozłożenia umywalek, kabin wc i prysznicy gwarantuje zapewnienie potrzeb higienicznych pracowników i gości. Zważywszy na szybkość montażu i łatwość transportu, zakup tego rodzaju kontenerów jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie wymagane jest zapewnienie tymczasowego zaplecza sanitarnego: place budowy, imprezy plenerowe, baseny zewnętrze, bar na plaży i wiele innych.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Transport morski kontenerów

Kontenery morskie

2 czerwca, 2023
magazyny kontenerowe

Kontenery socjalne

Wyświetlenia: 76

Zgłębiaj swoją wiedzę o branży kontenerów

Na bieżąco poznawaj ciekawostki, sprawdzaj nasz poradnik oraz aktualną specjalistyczną wiedzę. Nasz portal wciąż się rozwija, rozrasta o nowe działy oraz artykuły – nie możesz tego przegapić. Poznaj świat kontenerów w całej okazałości!