logo

Rynek kontenerów w Polsce

simplie Poradnik 13 października 2022 0
post-image

Rynek kontenerów w Polsce systematycznie się rozwija. Kontenery stają się coraz bardziej popularne i znajdują zastosowanie w wielu branżach. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji, wytrzymałości i niezliczonym możliwościom modyfikacji są coraz bardziej docenianą opcją podczas realizacji szeregu projektów. Produkcja, transport i spedycja kontenerów są przez cały czas ulepszane. Ponieważ zapotrzebowanie na rynku nie maleje, pojawia się coraz więcej firm oferujących usługi związane z kontenerami. Pośród wielu przedsiębiorstw kilka działa w branży od wielu lat. Mają odpowiednie doświadczenie i zasoby, by spełniać wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów. 

Anga

Anga jest firmą specjalizującą się w produkcji i sprzedaży kontenerów. Mogąc pochwalić się przeszło 30-letnim doświadczeniem, Anga kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych jak i dużych firm. Jest w stanie wyprodukować dowolny rodzaj kontenerów, a także zaprojektować kontener na życzenie i dostarczyć indywidualne rozwiązania spełniające normy ISO, DIN oraz PN. Oprócz standardowej produkcji kontenerów, spółka dostarcza również specjalistyczne rozwiązania pozwalające na serwis skrzyń oraz na budowę innych konstrukcji stalowych, obejmujące części do kontenerów, takie jak naroża, zawiasy, uszczelki itd. Biuro przedsiębiorstwa znajduje się w Gdańsku, a działalność obejmuje teren całego kraju.

Transplanner

Jest to firma, która świadczy przede wszystkim usługi transportowe. Posiadając największy na polskim rynku tabor umożliwiający przewóz kontenerów kieruje swoją ofertę do przewoźników i spedytorów. Oferuje załadunek towarów, w tym również montaż flexitanków, czyli elastycznych pojemników umożliwiających przewóz substancji płynnych. Poza transportem Transplanner oferuje sprzedaż i wynajem kontenerów spełniających zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową, biurową i socjalną. Przedsiębiorstwo może również pochwalić się organizowaniem zaplecza podczas imprez plenerowych, takich jak np. Opener. Główna siedziba firmy znajduje się w Baninie, w województwie pomorskim. Natomiast depot kontenerowy mieści się w Gdańsku. W depocie klienci mogą składować kontenery oraz zlecić ich serwis.

Polkont

Przedsiębiorstwo Polkont swoją ofertę kieruje głównie do osób i firm poszukujących kontenerów do magazynowania oraz do przewożenia towarów. Zakres usług obejmuje dostęp do kontenerów morskich we wszystkich spotykanych rozmiarach i modyfikacjach, w tym kontenery chłodnicze i platformy. Firma organizuje transport do wskazanej przez Klientów lokalizacji oraz doradza odnośnie wyboru odpowiedniego rodzaju zamówienia i udziela informacji na temat możliwości zastosowań konkretnych kontenerów. Wyróżniają się szczególnie jeśli chodzi o dostarczanie specjalistycznych kontenerów chłodniczych służących do przechowywania i magazynowania żywności. Polkont swoją główną siedzibę ma w Bydgoszczy i Kwidzynie, natomiast pozostałe oddziały znajdują się w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Sławkowie, Warszawie i Wrocławiu.

Modykon

Modykon, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się modyfikacjami kontenerów morskich. Adaptacje mogą obejmować szerokie spektrum usług. Wykonywane są między innymi magazyny kontenerowe, a także modyfikacje pozwalające dostosować kontenery do użytku sanitarnego, socjalnego, biurowego itd. Możliwe jest nawet stworzenie domu z kontenerów. Taka niestandardowa usługa pozwala na modyfikacje kontenerów na cele mieszkalne. W ofercie znajdą się domy, mieszkania oraz domki na zgłoszenie – budynki do 35m2. Wszystko zależy od pomysłu i potrzeb inwestora. Siedziba Modykon znajduje się w miejscowości Chwaszczyno, w województwie pomorskim.

Oferta firm działających w branży kontenerowej staje się coraz bardziej specjalistyczna i pozwala zrealizować wizję każdego inwestora. Dotyczy to zarówno transportu towarów, jak i sprzedaży oraz wynajmu kontenerów nowych i używanych. Obserwując rozwój branży za granicą można przypuszczać, że kontenery będą coraz częściej dostosowywane do coraz śmielszych i ambitniejszych realizacji. Ważne, by wszelkie inwestycje były realizowane przez firmy z doświadczoną kadrą i odpowiednim potencjałem technicznym. Niezbędna wiedza i pracownicy zdolni do wykonania zamówienia zgodnie ze specyfikacją klienta są niezbędne, by inwestycja spełniła oczekiwania i była bezpieczna w użytkowaniu.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Obsluga kontenerowa

Wymiary i rodzaje kontenerów

13 lipca, 2022
Narzędzia klucze

Naprawa i konserwacja kontenerów – dbaj o trwałość i funkcjonalność

2 lipca, 2023
Wyświetlenia: 236

Zgłębiaj swoją wiedzę o branży kontenerów

Na bieżąco poznawaj ciekawostki, sprawdzaj nasz poradnik oraz aktualną specjalistyczną wiedzę. Nasz portal wciąż się rozwija, rozrasta o nowe działy oraz artykuły – nie możesz tego przegapić. Poznaj świat kontenerów w całej okazałości!