logo

Jak można modyfikować kontenery?

kalafior Modyfikacje kontenerów 2 czerwca 2023 0
post-image

Kontenery to wytrzymałe stalowe skrzynie o wymiarach ustalonych międzynarodowo. Są wykonane z materiałów pozwalających na ich użytkowanie w surowych warunkach atmosferycznych. Wytrzymują duże obciążenie, są pakowne i ustawne. Początkowo wykorzystywano je wyłącznie do transportu towarów, głównie za pomocą statków. Jednak ich uniwersalna konstrukcja i wykonanie umożliwiające długotrwałe użytkowanie skłoniły projektantów do licznych modyfikacji i wykorzystywania kontenerów w projektach odbiegających od transportu. Jakie modyfikacje obecnie się stosuje? Na co można przerobić kontener? Lista opcji jest naprawdę długa!

Najprostsze modyfikacje kontenerów

Podstawowa wersja kontenera morskiego to stalowa skrzynia na wytrzymałej ramie z drzwiami przynajmniej na jednej ścianie. Najprostsze modyfikacje obejmują wstawienie dodatkowych drzwi lub okien, co pozwala na lepszy dostęp do ładunku znajdującego się wewnątrz lub umożliwia użytkowanie kontenera przez ludzi jako substytutu budynku. W ten prosty sposób kontener można przerobić na potrzeby socjalne, biurowe i sanitarne. Zastosowanie dużych przeszkleń pozwala stworzyć witrynę – idealną do zastosowań handlowych. Oprócz stolarki kontenery często wyposaża się w instalacje elektryczne niezbędne, by we wnętrzu znalazło się biuro czy lokal mieszkalny.

Instalacje sanitarne

Kontenery bez problemu można dostosować do potrzeb sanitarnych. Modyfikacje będą obejmować:

  • wstawienie wc,
  • umywalek,
  • kabin prysznicowych,
  • poprowadzenie podłączeń do instalacji wodnej i odpływu ścieków.

kontenery modyfikacje

Ogrzewanie oraz ciepła woda najczęściej w tym przypadku zapewniają urządzenia elektryczne. Kontener sanitarny może być podłączony do miejskich instalacji wodno-kanalizacyjnej lub operować na specjalnych zbiornikach z wodą i odbiorem fekaliów. Takie kontenery są użytkowane na placach budowy, imprezach plenerowych, na plaży lub przy obiektach sportowych.

Obiekty handlowe

Kontener łączący powyższe modyfikacje może spełniać funkcje handlowe. Odpowiednio wyposażony w umywalkę, wc dla pracowników, ladę i regały jest idealnym rozwiązaniem do sprzedaży sezonowej. Zaletą jest możliwość bezpiecznego zamknięcia kontenera i jego wytrzymałość na wilgoć, słońce lub piasek. To świetna alternatywa dla namiotów handlowych i tym podobnych nietrwałych konstrukcji. Kontener handlowy może spełniać funkcję sklepiku, kawiarni, baru itp. Sprawdzi się przy nadmorskich deptakach, na plaży, na imprezach plenerowych, przy cmentarzach, na polach kempingowych i we wszystkich lokalizacjach, w których budowa trwałego pawilonu jest nieopłacalna.

kontenery modyfikowaneKontenery chłodnicze 

Solidna konstrukcja pozwala na odpowiednią modyfikację kontenerów i stworzenie wszechstronnej przestrzeni chłodniczej. Ze względu na budowę i pierwotne przeznaczenie, taka przeróbka umożliwia bezpieczny transport ładunków wymagających przewożenia w określonej temperaturze. Tak przerobiona chłodnia może pełnić również funkcję magazynową jako element stacjonarny. W tym wypadku kontener musi być wyposażony w dodatkowy system chłodzenia oraz agregat. Skuteczną izolację kontenera można przeprowadzić za pomocy odpowiedniej pianki. W ten sposób zmodyfikowany kontener pozwala zachować stałą temperaturę o szerokim zakresie, niezależnie od warunków atmosferycznych panujących wokół niego. 

Kontenery chlodniczeKonstrukcja pod reklamę

Kontenery są budowane na stalowej ramie, co tworzy solidną konstrukcję. Używając ich jako miejsca pod banery reklamowe unika się wiercenia w poszyciu i trwałego montażu. Do kontenera można zamontować odpowiedni stelaż. Jeśli będzie to część budowli kontenerowej, to jest to świetne rozwiązanie do prezentowania widocznej z daleka reklamy. Pozwala wykorzystać sporą płaszczyznę, którą można dostrzec z dużej odległości. Widoczność zostaje zwiększona poprzez umieszczenie kontenera na podwyższeniu (innym kontenerze będącym częścią konstrukcji).

Obiekt mieszkalny

Szerokie możliwości aranżacji kontenerów pozwalają na stworzenie nowoczesnych obiektów mieszkalnych. Niezależnie od tego, czy projekt obejmuje domek weekendowy czy całoroczny lokal do komfortowego przebywania całej rodziny, każdą wizję inwestora można zrealizować. Takie obiekty to połączenie jednego, dwóch lub większej ilości kontenerów morskich. Modyfikacje polegają na instalacji niezbędnych do funkcjonowania łazienki, kuchni i strefy mieszkalnej. Olbrzymią zaletą takich budowli jest możliwość łatwego transportu i montażu. Wykorzystanie konstrukcji kontenera pozwala na zamontowanie dużych przeszkleń, co pomaga doświetlić wnętrze naturalnym światłem i dodać spektakularny widok.

Kontenery magazynowe

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Adaptacja kontenera morskiego

Ekologiczne modyfikacje kontenerów – zrównoważone rozwiązania dla świadomych firm i osób prywatnych

7 czerwca, 2023
Wyświetlenia: 134

Zgłębiaj swoją wiedzę o branży kontenerów

Na bieżąco poznawaj ciekawostki, sprawdzaj nasz poradnik oraz aktualną specjalistyczną wiedzę. Nasz portal wciąż się rozwija, rozrasta o nowe działy oraz artykuły – nie możesz tego przegapić. Poznaj świat kontenerów w całej okazałości!