Automatyka budynków Comment

Automatyka w wielu dziedzinach życia przynosi nam niewątpliwe korzyści. Zaoszczędza czas, pieniądze daje poczucie bezpieczeństwa a przede wszystkim daje poczucie wysokiego komfortu. Nowoczesność już dawno przestała być luksusem, dziś stała się pewną normą do której dąży większość z nas.

Nawet bramy garażowe zyskały na tym, gdyż możemy je otwierać nie opuszczając nawet z auta. Niby zwykły pilot a potrafi otworzyć bramę. Jeżeli tylko możemy sobie na to pozwolić, tym samym pilotem możemy dosłownie zarządzać praktycznie całym domem. Siedząc sobie na tapczanie, gdy słońce zacznie nam świecić w twarz, możemy za pomocą pilota zasłonić rolety a gdy będzie już ciemna noc tym samym pilotem uruchomimy światła w tym, lub sąsiednim pomieszczeniu. Tym samym dochodzimy praktycznie do momentu, gdy inteligentne budynki firmy stawać się będą powszechną normą. Ten sam pilot może służyć ponadto do zarządzania bezpieczeństwem całego domu, a więc nadzoruje tak ewentualne kamery jak i szereg alarmów czy innych czujek reagujących sprawnie na nieproszonych gości.

Automatyka budynkowTechnika znalazła również zastosowanie i w innej sferze życia, jaką jest niewątpliwie praca. Podobnie jak i w domu, również i tam, obniżyła koszty i dała większy komfort jej użytkownikom. Zastosowanie jej do rejestracji czasu pracy – RCP, zlikwidowało stosy zaświadczeń, potwierdzeń oraz wniosków. Pracownicy nie muszą już bowiem wpisywać się na listę, prosić o pozwolenie wejścia na inny obiekt, czy też czekać aż ochrona przyjdzie z właściwym zestawem kluczy. Pracownicy posługują się bowiem specjalnymi kartami, bądź też brelokami, które mając odpowiednie oprogramowanie rejestrują każde wejście, wyjście i przekazują te dane do właściwego komputera. Jednocześnie zapisane tam dane weryfikują czy dana osoba ma dostęp do danych pomieszczeń. Wszystko odbywa się więc sprawnie i bez komplikacji. Taki spokój dodatkowo wpływa na poprawę warunków pracy a więc i na jej wydajność.

Automatyka i innowacje

Leave a Comment

Your email address will not be published.

(required)